Clusius College in gebruik genomen
Op 6 januari is het hoofdgebouw van de vestiging Alkmaar van het Clusius College in gebruik genomen. De leerlingen van Clusius College Alkmaar beschikken over een eigentijds gebouw met moderne faciliteiten in een inspirerende leeromgeving.
Het Clusius College verzorgt onderwijs op VMBO- en MBO-niveau op het gebied van natuur, voeding en milieu. De vestiging van het Clusius College in Alkmaar was tot voor kort gehuisvest in een viertal panden aan de Drechterwaard. De panden waren grotendeels verouderd en voldeden niet meer aan de huidige en toekomstige eisen die het onderwijs daaraan stelt. In 2010 heeft het Clusius College een proces ingezet om de huisvesting grootschalig aan te passen. Inbo uit Amsterdam heeft een masterplan voor de locatie opgesteld, bestaande uit:
- Nieuwbouw (ca. 5.060 m² BVO) en verbouwing (ca. 5.600 m ² BVO) van het hoofdgebouw aan de Drechterwaard 10.
- Nieuwbouw Praktijkgebouw Dier (instructie en praktijkruimten met geïntegreerde dierenverblijven) (ca. 935 m² BVO).
- Sloop van de bestaande gebouwen aan de Drechterwaard12, 14 en 16 en kleine aanpassingen aan bestaande opstallen.
- Herinrichting van een groot deel van het buitenterrein.
- Het masterplan van Inbo gaat uit van de filosofie van een 'stadserf' en de architectuur heeft duidelijke verwijzingen naar het groenonderwijs. De gevels zijn voorzien van 'groene luifels' met beplanting en aan de voorzijde vormen dak en gevel een duidelijke verwijzing naar de kassenbouw.
Met de ingebruikname van het hoofdgebouw is de eerste stap in het transitieproces afgerond. En hoe! Wie het hoofdgebouw binnenkomt wordt overvallen door de hoeveelheid licht in het centrale atrium. Het atrium verbindt de bestaande één-laagse voedings- en techniekhal, de twee-laagse oudbouw en de drie-laagse nieuwbouw die in een L-vorm om het atrium is gesitueerd. Het atrium vormt met recht het hart van het gebouw. Rondom het atrium bevinden zich op de begane grond diverse praktijkruimten als Bloem & Design, Biologie en Natuur- en Scheikunde. Op de verdiepingen bevinden zich hoofdzakelijk theorieruimten. Rondom het atrium liggen zelfstudiewerkplekken, projectruimten en stiltewerkplekken. Deels 'hangen' deze plekken als 'boxen' in het atrium. De nieuwe huisvesting zal ook onderdak gaan bieden aan het Bestuur en Ondersteunende Afdelingen (B&O) van het Clusius College, nu nog gevestigd op een andere plek in Alkmaar.
B&O is gesitueerd in het bestaande deel van het gebouw. Wie zich in dit deel van het gebouw bevindt zal niet ervaren dat dit gebouw al dertig jaar oud is. Met een compleet nieuw en transparant inbouw-pakket is een open werkplekomgeving gecreëerd in eigentijdse kleurstellingen en afwerkingsniveau hetgeen perfect aansluit bij de nieuwbouw.
Met de oplevering van het hoofdgebouw breekt de tweede fase van het project aan: de sanering en sloop van de bestaande gebouwen en aansluitend de bouw van het nieuwe Praktijkgebouw Dier en de inrichting van het buitenterrein. Met ingang van het nieuwe schooljaar 2015-2016 kan Clusius College beschikken over alle faciliteiten.
Clusius College hecht als groen-school aan duurzaamheid en gezonde leer- en werkomgeving. Het gebouw is voorzien van onder meer een WKO-installatie, groene wanden (ook binnen), CO2-gestuurde gebalanceerde ventilatie met warmteterugwinning, energiezuinige verlichting en een energiedak. Het nog te bouwen Praktijkgebouw Dier zal worden voorzien van mos-sedum in combinatie met PV-panelen.
BOAG heeft het Clusius College ondersteund bij het opstellen van het ambitiedocument, de uitwerking van het Programma van Eisen met bijbehorende investeringsraming en het stedenbouwkundig plan. Vervolgens heeft BOAG tijdens het ontwerpproces het projectmanagement verricht, ondermeer door aanbesteding, aansturing en coördinatie van het ontwerpteam en heeft de Europese aanbesteding en contractering van de uitvoerende partijen begeleid. Naast het bewaken van de planning en de bouw- en investeringskosten, verzorgt BOAG namens de opdrachtgever de directievoering en het toezicht in de uitvoering.
De bouwopgave is des te uitdagender aangezien het onderwijs op de locatie tijdens de bouwwerkzaamheden gewoon door moet gaan. Juist de constructieve samenwerking tussen uitvoerende partijen, Clusius en de bouwdirectie heeft ervoor gezorgd dat het hoofdgebouw twee maanden eerder is opgeleverd dan gepland en de overlast voor het onderwijs tot een minimum is beperkt.
Laatste nieuws
- 03-11-2026 15:38 Particuliere belegger koopt schippersinternaat in Terneuzen
- 03-11-2026 15:30 Van vastgoedsoftware die registreert naar software die meedenkt én handelt
- 03-11-2026 15:14 Topvacature: Vastgoedmanager gemeente Diemen
- 03-11-2026 13:52 Uitponden fors toegenomen, particuliere verhuurders verliezen 7 procent aan huurwoningen in 2025
- 03-11-2026 13:45 Kabinet past voorstel voor box 3 aan: Vermogenswinstbelasting per 2029
- 03-11-2026 13:13 NRVT heeft toezicht op taxateurs versterkt maar is er nog niet helemaal
- 03-11-2026 12:16 Topvacature: Vastgoedbeheerder bij gemeente Haarlem
- 03-11-2026 12:00 'Zorgportefeuilles geschikt voor institutionele beleggers zijn schaars'
- 03-11-2026 11:41 Canvas en Klaeser kopen 234 woningen van Greystar in Den Haag
- 03-11-2026 11:34 The Urban Woods: Biobased bouwen vraagt om een financier die verder wil kijken
- 03-11-2026 11:22 Bram Coops benoemd tot head of Corporate & Client Finance Asset Services van C&W
- 03-11-2026 11:19 Juwelier huurt aan Oudegracht in Utrecht
- 03-11-2026 11:14 DHG en Oudendal verwerven 800 verplaatsbare woningen
- 03-11-2026 11:08 Particuliere beleggers verwerven Haarlemse horeca-portefeuille
- 03-11-2026 11:03 Adidas huurt in Alexandrium Rotterdam
- 03-11-2026 10:58 Hogere huurinkomsten voor Wereldhave
- 03-11-2026 09:54 BCN huurt 2.000 m2 in Eurogate II in Rotterdam
- 03-11-2026 09:22 Betaalde het RVB met 75 mln te veel voor Daalse Kwint in Utrecht?
- 03-11-2026 09:15 Weer minder transformatie naar woningen
- 02-11-2026 15:34 Woondiensten Aarwoude, Woningstichting Nieuwkoop en WYwonen gaan fuseren
- 02-11-2026 15:28 Belegger koopt winkelruimte in Dieren
- 02-11-2026 15:22 Ilona Simons wordt commissaris van Habion
- 02-11-2026 15:13 Conclusion verlengt huur in gebouw Antonian in Amsterdam
- 02-11-2026 15:08 Heembouw start bouw van logistieke megahub in Amsterdam: Necron Group is de koper
- 02-11-2026 13:21 Themamaand november: Zorgvastgoed
- 02-11-2026 13:17 VodafoneZiggo wil dat medewerkers drie dagen op kantoor zijn








Reacties
Om te kunnen reageren moet u zijn ingelogd. Klik hier om in te loggen.