De leden weten meer:
Het laatste (breaking) nieuws in uw mailbox - Toegang tot complete website, research en achtergrondverhalen - 12 magazines per jaar

Optimaal binnenklimaat in futuristisch hoofdkantoor Decos

 
Artikelen
 
29-11-2011 (13:51)

 

Een gebouw als een ingeslagen meteoriet. Het opvallende ontwerp werd door Inbo Architecten uit Rijswijk gemaakt voor softwarebedrijf Decos. Ook het interieur van het bedrijf in Noordwijk ademt een futuristische sfeer. Er wordt digitaal en papierloos gewerkt in een optimaal binnenklimaat.

Vertrouwen, transparantie, licht en futurisme waren kernwaarden die directeur Paul Veger van Decos meegaf aan de architect. Architectenbureau Inbo uit Rijswijk nam de uitdaging aan en kreeg de opdracht. Het opvallende eindresultaat staat sinds april in Noordwijk, op het Space Business Park. Naast het opvallende uiterlijk valt ook het zuivere binnenklimaat op.

Het gebouw wordt gekenmerkt door een blauwe uitstraling met doorlopende raamstroken op iedere verdieping. Bijzonder zijn de schuine wanden die in het hele interieur terugkomen.

Het Nieuwe Werken
Het zal niet verwonderen dat Het Nieuwe Werken diep in de genen van Decos zit. Als specialist in softwareoplossingen op het gebied van document- en informatiebeheer werkt het bedrijf zelf allang volgens dit principe. 'Transparantie en vertrouwen zie je niet alleen terug in het gebouw, maar ook in de manier waarop wij met onze medewerkers omgaan. Wij geven hen het beste van het beste, maar verwachten daar ook iets voor terug', zegt Paul Veger.

Bij Decos kan iedereen overal werken. Alleen voor de klantenservice is een uitzondering gemaakt, omdat zij gebruik moeten maken van meerdere schermen. Zij kregen een vaste werkplek. 'Het gebouw en de inrichting moeten medewerkers inspireren. Je wilt het beste uit de medewerkers halen. Dit pand zorgt hier vanzelf voor', zegt Moniek Hop, projectleider tijdens de bouw. 'Die inspiratie zit in de ruimte én in de inrichting. Wij hebben taakgerichte ruimtes ingericht, zodat iedereen een plek kan vinden die past bij de activiteit die hij of zij wil ondernemen. In de inrichting is voor het allerbeste gekozen wat er op dat vlak te vinden was: meubilair, de verlichting, koffie. Alles is van topniveau. Als je hier werkt, dan wil je ook op topniveau presteren.'

Binnenklimaat
Opvallend aan het interieur van Decos is de overwegend witte inrichting, het heldere licht en de zuivere lucht. De kantoorruimten met open vides langs alle verdiepingen ademen de rust en transparantie uit die Paul Veger voor ogen had. Voorheen zaten medewerkers van Decos verspreid over drie locaties, waarbij de klimatologische condities nog wel eens voor klachten zorgden.Vandaar dat al vanaf de ontwerpfase strenge eisen werden gesteld aan het klimaatinstallatie in het nieuwe pand.

Om de ruimtes onafhankelijk van elkaar te kunnen koelen en verwarmen pastte installateur Lobbezoo een City Multi Systeem toe, bestaande uit dertig binnendelen. Dit Mitsubishi Electric VRF-systeem, dat in Nederland wordt geleverd door Alklima, is een compleet klimaatsysteem voor koelen, verwarmen. Het ventileren wordt in dit pand uitgevoerd met een luchtbehandelingskast waarop de VRF-installatie is gekoppeld en warmtapwater. De ruimtes worden middels vloerverwarming verwarmd. "Airconditioning is hier een must, omdat er geen enkel raam open kan", aldus Dick van der Lely van Lobbezoo. "Maar in de winter is er meer vraag naar verwarming dan naar airconditioning. Dit systeem maakt optimaal gebruik van de mogelijkheden tot warmte-uitwisseling". Die uitwisseling vindt plaats door middel van het gepatenteerde 2-pijpssysteem. Met als groot voordeel dat het er slim en zuinig wordt omgegaan met beschikbare warmte en dat het klimaat van alle ruimtes individueel instelbaar is. Een goed binnenklimaat was niet voor niets één van de belangrijkste eisen bij de bouw: 'De hersenen van onze programmeurs hebben veel zuurstof nodig", lacht Paul Veger.

Voor meer informatie kunt u contact opnemen met:

Alklima: Van Hennaertweg 29, Alblasserdam Postbus 1176, 3350 CD Papendrecht
T. 078 - 615 00 00 F. 078 - 641 41 02 E. info@alklima.nl I. www.alklima.nl

 

Meer nieuws...

24 mei: Vastgoedcafé Utrecht gratis entree

25 mei: 
Masterclass: ‘De herfinancieringsmarkt & beïnvloeding van rentetarieven banken’

20 juni: 
Congres grondbeleid; nieuwe tijden, nieuwe aanpak 

 
Magazine
 
07-03-2012 (11:53)

Vastgoedjournaal doet niet aan ingewikkelde abonnementen: één abonnement voor het gehele bedrijf. U en al uw collega's krijgen dan een heel jaar lang toegang tot de website en ontvangen tevens dagelijks de nieuwsbrief voor maar slechts €0,97 per dag. Stuur een mail naar info@vastgoedjournaal.nl met als onderwerp VJ2012.

 Elke dag het laatste nieuws in uw mailbox

 Een jaar lang toegang tot de website

 Gratis accounts voor al uw collega's

 12 maal per jaar het E-Magazine
 
 Uw bedrijfsprofiel een jaar lang online
 
 Toegang tot onderzoeken en transactiedata

 
Artikelen
 
10-05-2012 (11:42)
Iedereen kan nu direct de mei-editie van het Vastgoedvergelijker.nl E-magazine gaan lezen. Opnieuw staat het vol met vastgoednieuws, research, columns en bedrijfsreportages. Enkele highlights hieruit zijn: in de column YES We Rent! neemt Taco Ulrich, directeur Westplan de lezer mee naar de Amerikaanse huurwoningenmarkt en de kansen die daar liggen. Daarna leest u over het door ECC Invest gewonnen Beste Vastgoedfondsfonds Aanbieder 2011 Award Publieksprijs. Klik om verder te lezen.
 
Artikelen
 
08-05-2012 (17:55)
Gebiedsontwikkeling in Nederland verkeert in zwaar weer. Voor zowel ontwikkelaars als gemeenten staan opbrengsten onder druk en dreigen forse afwaarderingen. Soms biedt aanpassing van een ontwikkelprogramma uitkomst.  Voorwaarde is dan wel, dat alle bij het programma betrokken partijen bereid zijn om terug te komen op in het verleden gemaakte afspraken. Wat nou als die bereidheid er niet is?
 
Artikelen
 
08-05-2012 (16:21)
Als het aan het kabinet ligt wordt vanaf 1 januari 2013 iedere verkrijging van een belang in een vastgoedbeleggingsfonds belast met overdrachtsbelasting. Het kabinet heeft onlangs een wetsvoorstel ingediend waarin een wel heel zwart-wit onderscheid wordt gemaakt tussen enerzijds vastgoedlichamen mèt rechtspersoonlijkheid en anderzijds beleggingsfondsen zonder rechtspersoonlijkheid zoals maatschappen, commanditaire vennootschappen en fondsen voor gemene rekening. Fiscalist Bart de Vries van RechtStaete legt uit wat ons te wachten staat.


Advertenties
   
   
 
Artikelen
 
06-05-2012 (12:30)

In samenwerking met diverse partners heeft Natuhome een slim en uitgekiend logistiek bouwproces ontwikkeld, waarbij duurzaamheid centraal staat. Op gecertificeerde basis worden complete projecten gerealiseerd die binnen het budget, binnen het tijdsbestek en binnen de gestelde kwaliteitseisen worden opgeleverd.

 
Artikelen
 
04-05-2012 (13:05)
De vastgoedwereld loopt achter, vindt Gregor Heemskerk: bedrijven zullen de komende jaren kleiner worden, niet groter. De leegstand zal dus toenemen - tenzij er tijdig wordt ingegrepen. Gregor Heemskerk is manager bij Twynstra Gudde en geeft zich visie over de toekomstige leegstand op lokaties dat nu nog toplokaties zijn.
 
Artikelen
 
04-05-2012 (11:31)
Vastgoedbedrijven kunnen tijdens een derde crisis alleen overleven door vooruit te kijken. Dat beweert Aart Zandbergen directeur van vastgoed software-ontwikkelaar Reasult. Als er over één markt veel wordt gesproken op het moment, dan is het wel de vastgoedmarkt. Genoeg om over te praten, want een dreigende derde crisis in Nederland is niet zomaar wat. De vraag echter, wat is het nou wel?
 
Research
 
11-04-2012 (10:04)
Naast de directie van het winkelvastgoedfonds Unibail-Rodamco staan bestuurders van beursgenoteerde bouwers aan de top wat betreft het (bruto)salaris als de toegekende bonussen. Dat blijkt uit het nieuwste overzicht van de topinkomens van de beursgenoteerde vastgoedsector over 2011 door Vastgoedjournaal. Wie verdient het meest en wie het minst? Abonnees weten dat direct door nu in te loggen. Nog geen abonnee? Klik dan HIER.
02-04-2012 (12:46)
De Nederlandse bedrijfsruimtemarkt heeft een zwaar jaar voor de boeg. Naar verwachting zal de opname fors lager uitvallen in 2012. Op basis van voorlopige cijfers wordt in het eerste kwartaal door Troostwijk zelfs een 75% lagere opname ten opzichte van het vijfjarig gemiddelde geconstateerd. Nu compleet met researchrapport!
14-03-2012 (12:46)
De wens van marktpartijen in de vastgoedmarkt om te komen tot één centrale database met (huur- en beleggings)transacties wordt breed gedeeld maar komt niet tot uitvoering omdat marktpartijen met grote vastgoedresearchcentra de vergaarde kennis exclusief voor de eigen bedrijfsvoering willen inzetten. Dat blijkt uit het afstudeeronderzoek (2011) van Paul van den Enden. Vastgoedjournaal deelt de wens voor meer transparantie op dit terrein en komt binnenkort op eigen initiatief met een centrale database die voor iedereen toegankelijk wordt.
21-12-2011 (11:20)
Ondanks de moeilijke situatie op de huizenmarkt, is in 75 van de 420 Nederlandse gemeenten de gemiddelde koopsom de afgelopen drie crisisjaren gestegen ten opzichte van de topjaren 2006-2008. Dit blijkt uit onderzoek van de website Woningmarktcijfers.nl. De leden van VJ Profs kunnen direct de Excel-lijst om de gemiddelde koopsom en aantallen transacties in hun gemeente te traceren. Wilt u die lijst met de 200 gemeenten ook inzien, maar nog geen lid? Klik HIER.