De spelers binnen vastgoed Nederland weten elkaar goed te vinden. Er werken veel mensen in onze branche, maar toch lijkt het een kleine wereld. Er zijn feestjes, netwerkborrels, openingen, wedstrijden, congressen en prijzen. Natuurlijk is het op persoonlijk vlak bijzonder leuk om elkaar te kennen, maar daarnaast is het professioneel ook interessant. Vastgoed Nederland moet echter ook andere manieren beter benutten.
Bij regelmatig contact met anderen binnen de sector is het eenvoudiger om te weten wie bijvoorbeeld de meest relevante expertise heeft op een specifiek gebied waarop je nu toelichting nodig hebt. Of wellicht ben je op zoek naar een aantrekkelijk object om te herontwikkelen en weet die persoon die je onlangs sprak wel het juiste object of eigenaar voor je.
Blindheid
Belangrijk alleen is dat ondanks de voordelen, er een risico bestaat dat velen in onze sector last krijgen van `inattentional blindness'. Dit gebeurt wanneer je je sterk focust op een (vaste) taak, proces of aangeleerd gedrag, waardoor je op de een of andere manier relevante signalen niet ziet. Het is daarom tijd om de vaste, ogenschijnlijk succesvolle netwerk-aanpak te doorbreken. Want de projectontwikkelaar die bij de informatie die tot hem komt op netwerkborrels maar één repertoire kent, zal die informatiesignalen ook niet goed genoeg interpreteren. En dus geen kansen zien voor de ontwikkeling van compleet nieuwe producten of diensten, buiten de bestaande markt.
Zoek nieuwe markten
Hoe je die nieuwe markt kan vinden heeft een professor aan London Business School / TiasNimbas Business School geformuleerd in drie handige vragen die dat ‘blindstaren' kunnen voorkomen en innovatie op gang kunnen brengen:
- Wie zijn de klanten die je nu niet ziet?
- Wat zijn de producten en diensten die je nu niet in je bewustzijn opneemt?
- Hoe kunnen de zaken anders aangepakt worden dan nu gebeurt?
Nieuwe kennis en kennissen
Antwoorden op die vragen zijn niet alleen te vinden in de eigen vastgoedwereld. Een manier waarop die blindheid en die standaardrepertoires kunnen worden voorkomen, is door ook daarbuiten sterk interactief te zijn. Social media zijn daarbij niet de heilige graal, maar kunnen wel heel sterk bijdragen aan je eigen kennis en nieuwe kennissen die je anders nooit had ontmoet. Middelen die ik daar in ieder geval voor inzet en mijn collega's ook sterk aanraadt zijn Twitter, Facebook, LinkedIn en foursquare. Ik ruim bewust iedere dag tijd in om ook digitaal te netwerken. En het ligt niet altijd voor de hand dat het gebruik van social media niet alleen zenden is, maar ook luisteren. Het is immers ook bouwen van relaties. Gebruik het eens, ik kan het je adviseren. Het houdt ons bij Regus onder andere scherp ten aanzien van nieuwe wensen in de markt waar wij proactief op in kunnen spelen. Je kunt mij ook volgen op www.twitter.com/eduardschaepman en zo kennismaken met dit platform.
Voeg reactie toe