Vastgoed Journaal

Thuisblijvers Borrel smaakt naar meer

Uitgegeven: 18-03-2010 (11:35)
Het organiseren van een Thuisblijvers Borrel door Vastgoedjournaal als alternatief netwerkevenement voor de vastgoedbeurs in Cannes bleek gisteren een absolute schot in de roos. De opkomst was overweldigend te noemen met lange rijen bezoekers voor de deur van Brasserie Amsterdam in de RAI. Al een uur nadat de deuren om 17 uur opengingen zat de Brasserie bomvol. Naar schatting maakten ongeveer 300 vastgoedprofessionals uit alle windstreken de gang naar Amsterdam.

Terwijl de ´oude´ media zich bezig hield met de verslaggeving aan de Côte d´Azur was de nieuwe media zoals het online vastgoedmedium Vastgoedjournaal druk in Amsterdam aan het (net)werken. Om in de Franse sfeer te blijven zorgde Vastgoedjournaal voor toepasselijke muzikale begeleiding van een tweemansformatie die verschillende Franse chansons ten beste gaven. Vastgoedadviseur CBRE had als aardigheidje ter plekke een keycord voor iedereen beschikbaar waar de bezoekers hun visitekaartje aan konden vastklikken.

Een rondje langs de bezoekers maakt direct duidelijk dat de Thuisblijvers Borrel het evenement is waar de vastgoedsector op wachtte. "Een goed initiatief om tijdens de MIPIM met een alternatief netwerkevenement in Nederland te komen. Daar is zeker behoefte aan", zegt bezoeker Donald Schuurman die samen met zijn zoon Jeffrey het Haagse makelaarskantoor van DRS Properties leiden. "Volgens mij zijn wij de enige die uit Den Haag zijn gekomen". Over de Haagse woningmarkt zegt Schuurman dat koopappartementen tot anderhalve ton nog prima lopen. "Daar krijg je nog makkelijk financiering voor. Boven de anderhalve ton is de koopwoningmarkt nog steeds heel moeilijk", aldus Schuurman.

Patrick Schelvis, commercieel directeur van huisvestingadviseur SV Interieurgroep, vindt de Thuisblijvers Borrel erg nuttig voor het verbreden van zijn netwerk. Over de eigen vooruitzichten dit jaar zegt Schelvis dat er nog steeds weinig locatiebeslissingen worden genomen. "Ik zie weinig verhuisbewegingen van bedrijven in onze regio (Rotterdam). De huurprijzen zijn op veel locaties nog te hoog. Die moeten eerst naar beneden. Ik verwacht pas volgend jaar een toename in het aantal verhuizingen."

"Deze Thuisblijvers Borrel is juist erg noodzakelijk. Je moet in de vastgoedsector elkaar makkelijk kunnen vinden", zegt Erik-Jaap Scheer, directeur van BK Ruimte & Milieu, een gespecialiseerd bureau met expertise op het terrein van milieuwetgeving en ruimtelijke ordening. Scheer vindt zichtbaarheid van het bedrijf in de vastgoedsector essentieel. "Daarom staan wij al vier jaar met een eigen stand op de vastgoedbeurs PROVADA, ook dit jaar zullen wij in juni op de komende PROVADA van de partij zijn."

Voor Roy van Eijsden van adviesconcern Royal Haskoning is de Thuisblijvers Borrel het eerste netwerkevenement die hij van Vastgoedjournaal bezoekt. "Een prima initiatief hoewel het me opvalt dat er wel veel adviseurs hier aanwezig zijn."

Uit de lijst van aanmeldingen voor dit netwerkevenement blijkt een mix van adviseurs, financiers, overheidsinstellingen en beleggers. Diverse kopstukken zoals Foppe Kooistra van ASR Vastgoed Ontwikkeling hadden toegezegd om te komen. Ook voormalig ceo Peter Noordanus van ontwikkelaar AM liet zich gisteravond even zien.

Verschillende aanwezigen spraken hun ongenoegen uit over de extreem hoge kosten bij de Franse vastgoedbeurs MIPIM die op dat moment 2000 km zuidelijker aan de gang was. De kosten van stands, toegang en het verblijf zelf, lopen echt de spuigaten uit. Maar er is meer waarover gemopperd wordt. Uit Cannes kwam vandaag het bericht dat verschillende Nederlandse partijen naar de burgermeester van Cannes zijn toegestapt uit onvrede over de bemoeizucht van de weinig flexibele MIPIM-organisatie om niet-standhouders te beboeten die elders in Cannes eigen bijeenkomsten organiseren. Over een vergelijkbare kwestie heeft Vastgoedjournaal al eerder een eigen commentaar gewijd, maar deze zaak bewijst opnieuw dat veel Nederlandse vastgoedpartijen wel helemaal klaar zijn met de MIPIM.

De Thuisblijvers Borrel smaakt naar meer. Vastgoedjournaal is van plan regelmatig dergelijke thema-evenementen op touw te zetten. Zo zal in oktober aanstaande bij de komende Expo Real vastgoedbeurs opnieuw een thuisblijvers Borrel worden georganiseerd. Hou de site van hiervoor in de gaten.

KLIK OP DE LINK VOOR HET GEHELE FOTO-OVERZICHT

 

Rogier Hentenaar






Reacties


Bas (March 18, 2010, 12:41 pm)
Het was gisteren zeker gezellig. Wanneer is de datum van de Expo-Real bekend?
Marc Rotmans (March 18, 2010, 12:45 pm)
Zeer geslaagd netwerk event!

Voeg reactie toe


Uw naam (*):  
E-mail:  
Reactie (*):  
Tekst in afbeelding:  
   

   


Print deze pagina Genereer PDF

Corio opgenomen in duurzaamheidsindices

'Vastgoedmanager kan verloedering voorkomen'

Beleggers kopen winkelcentrum aan Oude Binnenweg

Internos verhuurt 800 m2 in Vianen

Kantoorhuurders krijgen eigen belangenvereniging

Chagall wordt exploitant hotel in stadioncomplex Zwolle

VEH wil wantoestanden met hypotheken aanpakken

Hurks gaat samenwerking aan met Reasult

Veiling 7 benzinestations levert €43 mln op

Universiteit Leiden huurt ruim 4000 m2 in Den Haag


Leonie Snijder

Snijder Incasso en Gerechtsdeurwaarders

Rechter duurder en ontoegankelijker vanaf 2011

Fred Sanders

Consultant bouwen&duurzaamheid bij RnR-Group Maarn

Tweede visie op de Deltametropool

Rogier Hentenaar

Vastgoedjournaal

Bijna mislukken formatie had problemen makelaars verergerd

Luc Dietz

Dietz Communicatie

M van Minder

Daan Keij

NVM (Public Affairs)

Executieveiling moet aantrekkelijker voor consument-koper

Fred Sanders

Consultant bouwen&duurzaamheid bij RnR-Group Maarn

Eerste visie op de Deltametropool
  Nog geen lid? Registreer je nu!
Gebruikersnaam:
Wachtwoord:




Feiten en cijfers Europese vastgoedmarkten 2010

Feiten en cijfers Nederlandse kantorenmarkt 2010

Het leegstandsrapport 2010 van DTZ Zadelhoff

De logistieke vastgoedmarkt in Nederland 2010

Vooruitzichten Nederlandse retailmarkt januari 2010

Creatieve oplossingen voor woningmarkt


Patrick van Harderwijk

Westplan Investors

Herfinancieren, aflossen of afschrijven?

Woningmarkt

(videobeelden)

BAM vreest meer onzekerheid woningmarkt

Rogier Hentenaar

Vastgoedjournaal

Waarom geen openheid over vertrek Jacobs?

Positief en negatief op een rij gezet

Vastgoedjournaal

Welke gebeurtenissen in het vastgoed waren positief?

Esther van Riet

Rijssenbeek Advocaten

Verhuurverbod appartementsrecht mag in splitsingsakte

Top 10 Vastgoedbeslissers

Vastgoedjournaal

Keur voert geheel herziene Top 10 aan

Marc Calon

Aedes

'Tegelijk en niet abrupt'


Vastgoedmanager/Vastgoedacquisiteur

Geschäftsführer / Directeur voor duits bouwbedrijf (regio nordrhein-westfalen)

Projectmanager Industrie

Property manager

Kopersbegeleider







 
 






Alexander Collot d'Escury

DESSO Group

Een goede akoestiek is belangrijk voor productiviteit en herstel

Ing. Stefan Albers

BouwKuipTotaal B.V.

Kortere bouwtijd en kostenbesparingen

Alexander Collot d'Escury

DESSO Group

Aandacht voor luchtkwaliteit gebouwen te lang onderbelicht gebleven